Bożonarodzeniowy biuletyn

24 XII (wt.) nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.
Spowiedź w Wigilię od 7.00 do 8.00.
Czuwanie przed pasterką rozpocznie się od godz. 23.30

Gdy patrzymy na głęboką noc Bożego Narodzenia, gdy przyglądamy się Niemowlęciu leżącemu na garstce trawy, w żłobie, nad którym czuwa ubogie Dziewczę, w szatach ubożuchnych, zmęczone uciążliwą drogą z Nazaretu i tułaczką po Betlejemie, gdy patrzymy na to przedziwne ubóstwo środków, o najmilsi, jaką nas to wszystko napełnia otuchą! Syn najbogatszego Władcy świata, Dziedzic nieba i ziemi, Współtwórca światów – tak ubożuchny i wszystkiego pozbawiony, tak bardzo sam – przychodzi podbić świat i zdobyć serca! Jednak wiemy, że Chrystus obrał dobrą drogę. „Herody” zostały w Jerozolimie, „Herody” i dzisiaj niekiedy straszą, ale nie są zdolne zabić Boga, bo nie mają na to siły.

Kard. St. Wyszyński, 24 grudnia 1961

25 XII (śr.) UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.
Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00

Jednorodzony Syn Ojca zapożyczył się w ciało i krew u ubożuchnego Dziewczęcia. Dzięki temu zapożyczeniu stał się nam Jezus tak bliski i zrozumiały, że wiemy, iż nas rozumie, albowiem sam boleści nasze nosił i cierpienia ludzkie znał. Wie, co to jest męka, zmęczenie, trud, co to głód i pragnienie. Zna najrozmaitsze stany ludzkie, które niekiedy prawdziwie nas doświadczają… We wszystkim nam podobny, prócz grzechu. Jakże miłą jest rzeczą wiedzieć,
że po naszej ziemi chodził Bóg, że nie zostawił nas sierotami. Boże Narodzenie jest otuchą dla udręczonych ludzi. Jest przypomnieniem, że ziemia Bogu nie jest obojętna, że Bóg jest dla niej Ojcem, że nas uważa za dzieci swoje,
że miłość Go przynagla, aby nam dać swojego Syna, a naszego Brata.

Kard. St. Wyszyński, 28 grudnia 1961

26 XII (czw.) ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA PIERWSZEGO MĘCZENNIKA.
Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00
Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są w całej Polsce na KUL.

29 XII (niedz.) ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA MARYI I JÓZEFA.
Nie będzie Mszy św. w dolnym kościele o godz. 12.00

W okresie Bożego Narodzenia nasze domy odwiedzą kolędnicy misyjni pod opieką S. Agnieszki.
W tym roku zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dzieciom w Amazonii.
Podkowa Leśna – 27 grudnia (pt.) od godz. 11.00
Żółwin – 28 grudnia (sob.) od godz. 11.00,
Owczarnia – 29 grudnia (niedz.) od godz. 13.00
Za otwarte serca i drzwi składamy serdeczne Bóg zapłać!